Červencová cesta do (ne)známa

Napsal Iven (») v sobotu 30. 8. 2014 v kategorii Diary / Světohledy, přečteno: 3569×
cesta01.jpg

Červencová cesta do (ne)známa

Ahoj…

Tuším, že v předminulém článku vám slibovala, že vám napíšu něco o mé cestě do (ne)známa. Konečně jsem se tedy odhodlala, sepsat, co se dělo.  Moje přípravy započaly už v dubnu, kdy jsem si naplánovala, že bych jeden den mohla strávit v poklidu s nějakou kámoškou nebo kámošem, projít se a pak se dostavit na samotný cíl cesty.

 

V dubnu jsem si objednala vstupenku na ZAŘÍKÁVAČE LŽÍ. Kdo neví, o co se jedná, vysvětlím. Jako skoro každý teenager sleduju několik YouTuberů a mezi nimi je i člověk, kolem kterého je spousta tajemství a mýtů. Dělala jsem s ním také rozhovor. Ano, je to Nejfake! Fascinují mě jeho příběhy a s většinou jeho názorů jsem ztotožněná. Je to pro mě někdo, kdo mi toho dost dal a otevřel mi v několika věcech oči. Sledovala jsem ho za dobu těch šesti let s menšími přestávkami, ale vždy jsem nezapomněla.

 Nejfake

V pondělí 14.7.2014 jsem vstala už kolem šesté, protože jsem se bála, že zaspím. V osm už jsem si šlapala na autobus k hlavní silnici. Něco po půl deváté už jsem seděla na sedačce autobusu, ale vybrala jsem si pěknej courák, kterej nabral zpoždění a na místě určení, teda v Praze jsem byla ve třičtvrtě na jedenáct místo v deset. Koupila jsem si lístek do metra, a jelikož jsem nakonec zůstala „forever alone“ a žádná procházka nevyšla, šla jsem oběhnout pár obchodů. Tedy spíš jsem měla poslání od mamky. Musel a jsem zařídit nějakou poukázku k narozeninám v příbuzenstvu atd. Vše se začíná komplikovat, když nevíte ve kterém obchoďáku jaký obchod je a tak jezdíte metrem s prominutím jak idiot -_-  , závěrem to máte časově tak nějak akorát.

V půl třetí jsem šla přes Václavák do pasáže Lucerna, kde už čekalo několik nedočkavců se šátky a různými věcmi s „logem“ pravdy a tričky s Nejfakem. První pocit rozechvělých vnitřností a trémy (protože jsem tam byla úplně sama a nikoho neznala) se dostavil hned, byla tu trocha zvědavosti, překvapení i nadšení zároveň. Když se kolem mě mihl samotný Nejfake a slyšíte jeho hlas, ne přes video, ani žádný skype, ale na vlastní uši je to z části i trochu uklidňující pocit.

Existuje někdo, komu můžu říkat VZOR  a s Raegem tvoří dvojku, ze kterých si beru spoustu inspirace a rad do budoucna. Když ve tři začal program, cítila jsem na jeho hlase trochu trémy, ale zároveň se Nejfake snažil situaci odlehčit a vsadit do jeho slov trochu nadsázky. Potom následovalo představení Youtuberů se kterými Nejf spolupracoval . Další část programu bylo ono samotné setkání s Youtubery a Nejfem. Já si ulovila podpis a „selfíčko“ s Atim a Johny Valdou, pak jsem si vystála frontu k mému vzoru. Obejmutí cítím ještě dnes, když si na něj vzpomenu. Krátce na to jsme se všichni usadili na místa a po krátkém úvodu byl spuštěn samotný film. Bylo to… NEPOPSATELNÉ, FANTASTICKÉ, ÚŽASNÉ….!

Bylo mi do smíchu i do pláče. Najednou mělo všechno smysl a já, protože jsem někdy dost empatická, jsem cítila, jak mu bylo a jak mu je.  Následovaly ovace ve stoje a velký potlesk, protože všichni pochopili a věřím že si Nejfa jeho fans váží. 

 

Asi  by se mě spousta fans zeptala, jestli Bílá nebo Červená a já říkám BÍLÁ. A pokud někoho zajímá, jestli se na Zaříkávači lží Nejfake opravdu odhalil odpověď zní ANO! Odhalil svou minulost a najednou bylo vše jako puzzle a všechno zapadalo do sebe. Nepotřebuji znát tvář, abych mohla chválit nebo odsuzovat člověka. Znám názor a to je pro mě prioritou!

 

Následná slova už jsem vnímala s mnohem větším pochopením a po skončení a východu z Lucerny jsem byla lehce mimo, ale zas natolik při smyslech, abych se vrátila na autobusové nádraží, a hodinku na to jsem jela zpět domů. Byl krásný západ slunce a já věděla, že ten den si budu pamatovat. NAVŽDY! 

 

JMÉNO ANI TVÁŘ NEJSOU DŮLEŽITÉ, DŮLEŽITÁ JE MYŠLENKA A NÁZOR. 

 Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
katerinka z IP 109.164.120.*** | 2.9.2014 21:20
Ahoj, tenhle článek je úžasný, ještě teď z něj mám husí kůži :) :D Na ZL jsem sice nebyla, ale podle toho co jsem si přečetla to bylo uzasne :) Děkuji :)
Iven | 3.9.2014 20:36
Děkuju, těší mně, že se článek líbí a ano, úžasné to bylo. Chce se mi ještě stále lítat. smilesmile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a jedna