ROZHOVOR: Nejfake: Chtěl jsem být prodavačem mobilů!

Napsal Iven (») v pátek 7. 2. 2014 v kategorii Rozhovory a zajímavosti, přečteno: 4468×
7kmtzwr6tfcplheqswzigbb0ug8fyitx.jpg

 


•Nejfake: Chtěl jsem být prodavačem mobilů•


 

Nejfake je „záhadou“ a pro některé možná senzací českého internetu. Už pět a půl roku žije pod maskou. Za tu dobu natočil několik stovek videí. Charakterizuje ho číslo 23, žlutá barva, lachtan, šátek přes obličej a starý mobilní telefon Nokia. Proslavil se českým Facebook songem a českým Politickým songem. Zeptala jsem se ho na pár otázek a tady jsou.

 

 1.Jak by ses charakterizoval a představil?

Těžko říct, nejlépe by mě charakterizovali ti, co mě znají osobně dlouhé roky, ale ti tu bohužel nejsou, takže bych řekl, že jsem vždy pozitivní, empatický člověk, kterého baví tvořit videa a dávat tak lidem důvod, se sám nad sebou zamyslet.

 2.Jak ses k natáčení dostal? Děláš na všem sám?

To je hodně dlouhý příběh, ale jelikož je to pořád tak trochu tajemstvím, nebudu moc konkrétní. V roce 2007 se mi stala jedna událost, která mě změnila ve smyslu myšlení, a o rok později jsem začal natáčet videa a postupem času jsem se snažil zlepšovat, až jsem se dostal do dnešního dne. Za tu dobu jsem spolupracoval s mnoha lidmi, ale to spíše bylo jen na pár videích, většinou si vše dělám sám.

 

3.Kde jsi začínal? Pamatuješ si na své první video?

Jako Nejfake jsem se poprvé na internetu objevil 14.července roku 2008, to už je strašně dávno a z tu dobu jsem hodně svojí tvorbu změnil. Moje první video byla jen takové informační/soutěžní blbost, kde jsem vyznal lidi, aby natočil NEJFAKE video, tedy video, které by na první pohled vypadalo opravdově, ale ve skutečnosti by to byl fake a právě podle tohoto prvního videa jsem dostal své dnešní jméno "NEJFAKE".

 

4. Mohl bys říct, jaká videa přesně děláš? Co je jejich náplní? Jaký druh tě nejvíc baví?

U mě je složité to nějak definovat, páč občas se snažím lidi překvapit či rovnou šokovat a udělám video, které nikdo nečeká, ale v součastné době dělám převážně videa k zamyšlení, plus to spojuji s humorem. Snažím se lidem něco málo předat a společně přemýšlet o nějakých problémech kolem nás. Ani nevím, co mě baví nejvíce, ale rád dělám nové věci, nové projekty, ale to je jedno, mám celkově vášeň pro tvorbu videa a to někdy stačí.

 5.Bereš natáčení jako povinnost, že prostě musíš něco dělat pro ty, kteří tvá videa sledují?

Ano i ne. Vytváření videí mě neskutečně baví, celkově ten proces napsat scénář, natočit to, sestříhat a pak lidem odpovídat v komentáři pod tím videem, takže určitě to není povinnost z mé strany, ale spíše potěšen.

 6.Měl jsi pocit, že ses chtěl někdy na všechno natáčení vykašlat? Poslední dobou se spekuluje o tom, že chceš skončit.

O tomhle přemýšlím každý den už od začátku, ale vždy mě nakopne ta neskutečná podpora od diváků, takže jim to nemohu udělat, alespoň ne teď, ale až 14.července 2014, tedy přesně 6 let od mého prvního videa. Někdo mé odhalení bere až moc smutně, ale tím že se odhalím nic neskončí, ba právě naopak, lidé budou vědět, kdo jsem a to si vědět zaslouží.

 7.Jak dlouho už natáčíš? Kam by ses chtěl někdy dostat?

Jako Nejfake natáčím od roku 2008, ale ještě předtím jsem asi 2 roky točil, ale tím se moc chlubit nechci, protože ta videa nemají žádnu hodnotu a nejsou zrovna obsahově bohatá. Kam bych se chtěl dostat? Já už jsem si svoje cíle splnil, vše ostatní je už jen takový příjemný bonus.

 8.Chceš se tomu věnovat i pracovně, nebo je natáčení jen zálibou?

Svým způsobem už se tomu pracovně věnuji teď. Občas natočím nějakou tu reklamu, ale pořád je to pro mě více záliba než práce. Určitě bych se tomu chtěl ale v budoucnu věnovat více pracovně, přeci jen být YouTuber není až tak fajnové zaměstnání, jak by si někdo mohl myslet.

 9.Kolik času trávíš přípravou, natáčením a následným zpracováním?

Je to opravdu různé, záleží na videu a jeho náročnosti, ale v průměru mi jedno video může zabrat 6 hodin, ale byly i případy, že jsem na jednom videu dělal 2-3 měsíce, ty náročnější videa vyžadují více práce, ale výsledek stojí vždy za to. To největší potěšení pro autora je, když se jeho video líbí divákům, to je ten nejlepší pocit.

 10.Vymýšlíš témata dlouho? Kde se inspiruješ? Kdy míváš tvořivé chvíle? Kdy se ti chce přemýšlet, a dostáváš nápady? V noci nebo přes den?

To je taky dost různé, někdy stačí otevřít noviny nebo naslouchat lidem okolo a hned je téma na světě a někdy je zase třeba hledat něco, co by mohlo diváky zaujmout. Nápady přicházejí a odcházejí, určitě to nemám tak, že bych ve středu ráno měl ty nejlepší nápady a v neděli odpoledne ty nejhorší, to vůbec! Záleží na náladě a celkovém rozpoložení, v noci už po mě nikdo nemůže chtít, abych přemýšlel, takže většinou tvořím jen přes den.

 11.Máš nějaký zážitek z natáčení, na který nikdy nezapomeneš?

Pár jich mám, jeden pozitivní a jeden negativní. Když jsem v roce 2012 točil Český politický song, tak jsme natáčeli jeden záběr před Poslaneckou sněmovnou v Praze a toho si všimla i zdejší policie, takže kontrola zda nejsem terorista, a co tu dělám, byla tady. No a ten pozitivní zážitek byl minulé léto, když jsme točili společně s ostatními YouTubery jeden spot, kam přišli také naši diváci a bylo fajn se s těmi lidmi fotit, podepisovat se jim a slyšet od nich na živo, že se jim moje videa líbí. Věřím, že ještě nějaké příjemný chvilky a okamžiky v rámci natáčení zažiji.

 12.Co na tvé natáčení říká rodina?

Podporuje mě, člověk by měl dělat, co ho baví a co mu jde, takže jak ze strany rodičů, tak i přátel, mám jejich plnou důvěru.

 13.Co považuješ za svůj největší úspěch a proč?

Někdo by možná očekával, že sem napíšu nějaká ta čísla a umístění v počtu odběrů, ale místo toho považuji za největší úspěch to, že jsem mohl některým lidem promluvit do duše a na základě toho se nad sebou zamysleli a změnili se k lepšímu, to člověka hřeje více, než 23 milionů odběrů.

 

 14.Čím jsi chtěl být, když jsi byl malý?

Úplně jako malé dítě jsem chtěl vykopávat kostry dinosaurů, protože jsem miloval Jurský park a dinosaury všeobecně. No, a když jsem byl o něco starší, tak jsem chtěl být prodavačem mobilů. Já vím, celkem divný sen, ale bral bych to i dnes. Nikdy jsem nechtěl být tím, čím jsem dnes, možná i proto, že tenkrát moje povolání ani neexistovalo.

 15.Máš své životní motto?

Ano to mám a často ho ve svých videích zmiňuji a celkově se snažím těmito slovy řídit jak svojí tvorbu, tak i život: "Jméno ani tvář nejsou důležité, důležitá je myšlenka a názor...".

 16.Jaký byl tvůj nejoblíbenější/ nejneoblíbenější předmět ve škole?

Možná to bude pro některé znít divně, ale měl jsem rád češtinu, více tedy literaturu než mluvnici. Celkově i to, co dnes dělám je v podstatě taková literatura, protože na začátku každého videa je nějaký scénář, nějaký příběh a bez toho by žádné video nevzniklo. A jaký předmět jsem neměl rád ? Chemie ! Chemie ! Chemie ! Co jsem neopsal od spolužáka, tak jsem nevěděl, každopádně jsem díky tomu neměl nikdy z Chemie horší známku než dvojku, celkem ironie.

 17.Kde rád trávíš svůj volný čas? Máš své oblíbené místo?

Místo ne, ale konkrétní lidi ano. Na místě nezáleží, záleží s kým na tom místě člověk je. Mohu být na tom nejkrásnějším místě na světě s někým, kdo mi nesedí a tak si to člověk moc neužije, ale stačí být na zcela obyčejném místě s někým, koho máte rádi a chcete, aby to nikdy neskončilo.

 18.Co chystáš do budoucna?

Většinou jsem v tomhle dost tajemný, takže neporuším tradici a budu tajemný nadále, ale budu se snažit pokračovat v rozjetých sériích a přinést i něco nového a jako třešnička na dortu přijde 14.července 2014 moje odhalení, diváci se mají nač těšit.

 19.Co bys vzkázal ostatním lidem?

Já bych chtěl poděkovat tobě za rozhovor a taky děkuji i těm, co měli sílu si tohle přečíst až do konce a určitě budu rád, když se podívají na moje videa a pochopí, že jméno ani tvář nejsou důležité, že důležitá je myšlenka a názor...

 
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Nejfake z IP 188.191.50.*** | 7.2.2014 22:24
Děkuji moc za rozhovor, povedl se smile
ludmila z IP 194.228.11.*** | 26.6.2014 11:02
Datové služby do mobilu jsou velmi výhodné, já je mám od www.99maxprogres.cz/


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a jedna