Zažít nudu? To vadí!

Napsal Iven (») v pátek 20. 6. 2014 v kategorii Rozhovory a zajímavosti, přečteno: 1976×
nezapomenutelny.jpg

Zažít nudu? To vadi!

Po deseti měsících (m)učení se dočká každý z nás studentů dvouměsíční odměny. Jenže náhle zjišťujeme, že máme (polo)prázdnou peněženku, a tak se nám zužuje výběr aktivit, které můžeme během prázdnin provozovat.

Sportem ku zdraví!

Na jednu stranu – něco na tom bude. Co nám brání vytáhnut kolo během pěkného slunečného dne a projet se po okolí, na blízkou rozhlednu, hrad či zámek?

Můžeme vyzkoušet vodní lyžování, bobové či lanové dráhy, koupaliště, minigolf, bowling, inline či nordic walking. Výběr aktivit je opravdu pestrý. Navícspolečně se spalováním kalorií zvýšíme přísun endorfinů, tudíž budeme happy a zároveň něco vyzkoušíme a poznáme.

Servery na plánování cyklotras:

Vydejme se pod širák (a pro strašpytle pod stan)

Stačí jen sebrat partu kámošů, stan s ešusem a můžeme se brodit lesem nelesem, dokud nenajdeme vhodné místo ke stanování. Atmosféru zlepší opékání s večerní hrou na kytaru, ale vše by samozřejmě mělo být v souladu přirozeným řádem lesa,případně režimem v kempu.

Filmový maraton

Nebudeme si nic nalhávat. Sice paty z domu jen tak nevystrčíte, každopádně mnoho z nás si díky sledování filmů zlepšilo své znalosti  cizích jazyků i o dění kolem (například díky dokumentům). K lepšímu prožitku během sledování snad postačí kopa popcornu a kapek do očí.

…a jde se na kutě

Mnozí z nás byli ošizeni o spousty hodin spánku. Právě teď nastala vhodná příležitost na to, abyste mohli všechny ty probdělé noci dohnat!

Would you like to cook like Jamie Oliver?

Pokud ano, máte právě teď skvělou příležitost! Na internetu či v knihkupectví můžete sehnat některé z jeho receptů a inspirovat se jimi. Mnozí lidé obdivují jeho kreativitu, která je zjevná jak z vizuální podoby pokrmu, tak i po chuťové stránce. 

Festivaly

Celé prázdniny se hemží spoustou festivalů, koncertů, hudebních, filmových a divadelních vystoupení. Na netu je plno serverů, které sdílí programy letních fesťáků a vy si můžete vybrat dle vašeho gusta program, který vám padne do noty. Je libo Colours of Ostrava,Vysočina fest, Sázava fest, Rock for people nebo Benátskou noc?

Příprava do školy (?)

To nejhorší na konec – každopádně i tahle aktivita by se měla zmínit. Doporučená četba se sama od sebe nepřečte (i když mnohé weby vám tuhle starost ulehčí), jenže student ví, že taková matika či základy všeobecných předmětů se přes prázdniny velmi dobře zapomínají. Štěstí přeje připraveným!

Brigáda

Peněženka je sice prázdná, ale co jí naplnit? Sežeňte si brigádu. Můžete hlídat děti, psi, starat se na statku o zvířata, vyjet na letní tábor a zahltit děti nejrůznějšími hrami, můžete vařit v kuchyni, pomáhat ve skladu, točit zmrzlinu, prodávat za kasou, obsluhovat v kavárně, prostě nač si jen vzpomenete, stačí chtít a kdohledá, najde! Odměnou je jak dobrý pocit, tak nějaká ta kačka navíc.

To pravé na mozek…

Pokud přeci jen najdete nějaký ten větší peníz, zkuste zainventovat do dovolené ať už u moře, nebo nějaký ten čas na cestování po památkách. Nemusí to být all inculsive, stačí sledovat first minute a last minute zájezdy a mít sbaleno, pak už je vše jen otázkou vašeho výběru, kam se chcete podívat. Třeba si procvičíte angličtinu nebo i jiný jazyk a rozhodně si odpočinete od všeho stresu tady všude.

Ahój!

Poznáváte tenhle pozdrav? Tak se přece zdraví vodáci! Vezměte partu kamarádů a vyjeďte na raft nebo ve dvou na kánoi. Stačí stan, nějaký ten obnos na jídlo, plavky a trocha suchého oblečení. Vltava, Lužnice nebo Sázava? To už je jen na vás.

A jak trávíte prázdniny vy? 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a šest