UD: Definuj si slovo

Napsal Iven (») ve středu 2. 4. 2014 v kategorii Rozhovory a zajímavosti, přečteno: 2290×
unnamed-2.png

UD: Definuj si slovo

Tak děcka, teď na rovinu, kdo používá slovíčka jako swaq(styl), chill(pohoda, klídek)hipster (typ člověka vyznávající alternativní život), clank(neuvěřitelný, radikální, řinčet), kappa (význam pro trollení, sarkasmus apod.),dude(kámoš), bro(brácha) a neví buď význam, anebo odkud to dané slovo vlastně pochází?

Všechny tahle výše napsané fráze jsou z internetového slovníku anglického slangu Urban Dictionary

Jeho sloganem je: Definuj si slovo. Obsahuje jak samostatná slova, tak i fráze. K březnu 2012 obsahoval slovník přes šest a půl milionu slov. Slovo či frázi může do slovníku přidat každý dokonce bez nutnosti založení účtu. O obsah stránky se starají dobrovolní editoři a správnost, kvalitu a přesnost překladu hodnotí přímo sami uživatelé kliknutím na symbol palce nahoru či dolu.

Web založil v roce 1999 Aaron Peckham, když byl v prvním ročníku magisterského studia informačních technologií na CaliforniaPolytechnicState University.

Definice, které obsahuje Urban Dictionary, jsou ty, které nenajdete v běžném slovníku. Urban Dictionary obsahuje slova slangová, etnická, amerikanismy a fráze a slova, která jsou zrovna v trendu, a také vulgarismy a sexistická slova. Většina slov má více významů, příkladů užití a také tags (slova, dle kterých lze najít podobné fráze).

Návštěvníci Urban Dictionary mohou zadat novou definici, aniž by se registrovali. Ale musí poskytnout platný email, aby usnadnili proces zadání slova. Zadaná slova se stávají „majetkem“ Urban Dictionary. Předtím než jsou přidána do slovníku, všechny nové definice musí být schváleny editory. Editorům je poskytnut průvodce tím, jaká slova přijmout a jaká odmítnout při schvalování definic. Je tu jisté devatero:

 

  • Zveřejnit lze jméno slavných osobností, ale nelze jméno přátel a kamarádů. Definice křestních jmen jsou povolena. Jména hudebních skupin a škol by měla být zveřejněna, jen pokud jsou slavné.
  • Zveřejnit lze rasistická slova i slova týkající se sexu. Ale nesmí být v žádném případě propagována.
  • Lze zveřejnit vlastní názor. Názory jsou dobré pro čtenáře, kteří nejsou seznámeni s nějakým tématem, a neměly by být editory odmítány kvůli jejich nepřesnosti, rasismu či neshodě.
  • Lze zveřejnit jména míst, přezdívky a PSČ.
  • Publikování slov spisovných, nadávky, slova napsaná s chybou či slova, která jsou i v běžném jazyku, nejsou důvod, proč by zde měla být zamítnuta.
  • Publikování vtipů a sarkasmů je povoleno, ale vyhněte se publikování dvojsmyslných vtipů, kterým rozumí jen vaši kamarádi.
  • Odmítá se sexuální násilí a smyšlená násilnická slova, smyšlené sexuální akty.
  • Odmítají se slova bez smyslu. Odmítají se slova napsaná velkými písmeny, slova, která byla již publikována.
  • Odmítají se reklamy a definice napsané formou reklamy

Definice zapsaná ve slovníku může být hodnocena hlasy návštěvníků "palec nahoru" a "palec dolů“. Návštěvníci mohou diskutovat o různých tématech, sdílet zkušenosti či mluvit o problémech, které se stránkou mají. Také hlasují pro změny, které se mají provést. Fóra jsou místem pro živou diskuzi. Příkladem nových diskuzí je například "Povolte uživatelům přidávat zvuk a obrázky", "Zbavte se toho, aby hloupé definice byly první na seznamu zobrazení" a "Dovolte editorům smazat více jak pět špatných definic denně". Takže až nebudete vědět coby, skočte si na Urban Dictionary, který mimochodem definuje i NeckNominate (článek z předchozího dílu – pití piva – dokazování mužnosti a dospělosti-především Australané).

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a nula