ROZHOVOR: Danny´s Hits: Zpoceně jsem čekal na první ohlasy

Napsal Iven (») ve středu 2. 4. 2014 v kategorii Rozhovory a zajímavosti, přečteno: 1857×
maxresdefault.jpg

•Danny´S Hits: Zpoceně jsem čekal na první ohlasy•

Rozhovor s dalším talentovaným teprve patnáctiletým studentem, vlogerem... Podle jeho prvního vlogu je dalším spratkem na YouTube – DannysHits

1)      Mohl bys říct, jaká videa přesně děláš? Co je jejich náplní? Jaký druh tě nejvíc baví?

Natáčím videa na YouTube,ve videích je mým hlavním cílem pobavit lidi a v něčem je občas i poučit.Rád natáčím tzv. videoblogy(vlogy),které jsou hlavně o tom,že si člověk před sebe zapne kameru a začne jen tak povídat do kamery o nějakým tématu,případně k tomu dotočí sem tam nějakou scénu.

2)      Co se zveřejňování videí týče, jaký je to pocit, vědět, že teď se na tebe někdo dívá a vidí, co děláš? Váhal jsi, když jsi nahrával první vlog, nebo jsi to bral jen tak v pohodě?

No je pravda,že nikdy nevíte,kdo vás sleduje,ale já to beru tak nějak s klidem.Spíše mám občas takový zvláštní druh trémy,že si nejsem jistý,jestli se lidem mé vybrané téma bude líbit,protože chci na diváka udělat co největší dojem.
Svůj první vlog jsem nahrával s velkou nejistotou,nebyl jsem do té doby zvyklý vystupovat ve videu sám a nevěděl jsem,zda se to vůbec bude někomu líbit a jestli se mi akorát nebudou lidé z mého okolí smát.Zpoceně jsem čekal na první ohlasy u videa a překvapilo mě,že byly převážně pozitivní,což mi dalo energii natáčet dál.

 

3)      Na YouTube vydáváš svoje videa na kanálu Danny´s Hits. Proč zrovna tahle přezdívka?

Dal jsem si takové jméno, protože mnoho lidí se na YouTube pojmenuje tak,že si napíše svoje jméno a za to připojí LP(jako letsplaye) nebo Vlogs,což mi přišlo takové ohrané. A DannysHits je vlastně v češtině Dannyho Hity, angličtinář si to ale může přečíst trochu jinak a to mi na tom přišlo zábavné (Danny Shits) Mluvil jsem o tom i v prvním vlogu smile


4)      Jak ses k natáčení vlastně dostal? Děláš na všem sám?

K natáčení jsem se dostal již v 6. třídě,kdy jsme s klukama chodili po venku a dělali různé hlouposti,které jsme zaznamenávali na nekvalitní mobil.Nahrávky jsme poté ukazovali našim kamarádům a spolužákům a společně jsme se jim smáli.Bavilo nás to natolik,že jsme se rozhodli ty videa nahrát na YouTube,aby k nim mělo přístup více lidí.Počet zhlédnutí byl minimální,ale my jsme z nějakého důvodu chtěli pokračovat a zlepšovat se.Postupně jsme si dávali na videích více a více záležet,odběratelé přibývali a my chytli to správné zapálení.Bohužel v poslední době jsme ale už nebyli tolik aktivní,dokonce jsme uvažovali o konci,proto jsem se tedy rozhodl,že začnu natáčet sám.V momentální době na videích dělám převážně sám,občas se v nich vyskytne někdo z kamarádů.

5)      Co tomu říkají spolužáci, přátelé a rodina?

Ti mě v tom neskutečně podporují, za což jsem velmi rád. smile

6)      Teď když se tvá videa začínají pomalu, ale jistě stávat sledovanější, bereš natáčení jako povinnost, že prostě musíš něco dělat pro ty, kteří tvá videa sledují?

Ano i ne.Stále se snažím dělat videa tak,jak to vyhovuje mně,ale na druhou stranu čím víc aktivnější ve videích jste,tím větší šanci máte,že se vaše publikum rozšíří,proto to začínám brát jako povinnost.

7)      Bylo těžké najít někoho, kdo tvá videa bude sledovat? Chtěl by ses natáčením živit?

Těžké to samozřejmě bylo i je.Ne každému totiž váš styl humoru a natáčení padne do oka.Trvá to mnoho dní,než konečně přijdete na to,co se lidem líbí,získáte větší počet fanoušků a prorazíte do světa YouTube.Sám jsem doteď jen jeden z mnoha „bezvýznamných“ youtuberů,které nikdo nezná a mají se ještě v čem zlepšovat.
Živit se natáčením na YouTube,nebo i mimo něj, je můj sen. Velmi mě to baví a chtěl bych to někam dotáhnout,uvidíme.

 

8)      Vymýšlíš témata dlouho? Kde se inspiruješ?

Témata vymýšlím poměrně dlouho,řadu dnů uvažuji nad tím,co bych měl natočit,aby to mělo úspěch. Nemůžete přece natočit první věc,co vás napadne,musí to mít myšlenku a vtip.Občas,když vážně nemám potuchy,o čem bude další video,sleduji známější Youtubery,ze kterých čerpám inspiraci.Stačí vymyslet jenom námět a potom už to jde většinou samo.

9)      Co se týče techniky, v jakém programu a s jakým vybavením pracuješ? Kolik času trávíš stříháním? K natáčení používám vcelku kvalitní kameru se stativem,kterou mám vypůjčenou z Domova dětí a mládeže(těm na oplátku občas udělám nějaké video z akce).Střihání je asi ta časově nejnáročnější část,dlouhou dobu se videa upravují,dávají do sebe,přidávají se do nich efekty a zvuky a poté samotné ukládání trvá x hodin.Stříhám v programu Sony Vegas,který používají i slavní Youtubeři i profesionální filmaři,ale zatím se s ním teprve učím.

10)  Můžeš prozradit nějaký tvůj natáčecí sen, který by sis chtěl zkusit?

Určitě bych se časem chtěl podílet na natáčení nějakého filmu,ale na to si ještě mnoho let budu muset počkat.Můj současný cíl je dostat se mezi ty známější lidi na YouTube.

11)  Posledních pár let se pořádají ve větších městech různé srazy vlogerů a let´s playerů, chystáš se na nějaký i ty, jen tak nasbírat zkušenosti?

Jelikož se tyto velké srazy pořádají pouze ve velkých městech jako v Praze,v Brně atd.,což je ode mě velmi vzdálené,je poměrně těžké se někam dostat.Ale doufám,že se někdy na takovou akci podívám,bylo by super vidět se s lidmi,které vídám jenom na obrazovce a prohodit s nimi pár slov.

(Dannyho pozvánka na 4fans, kterého se přeci jen zúčastní)


 

12)  Co říkáš na Youtubery jako je Ati, Gogo, Smusa nebo Nejfake? Máš v někom nějaký svůj vzor, i když není zrovna slavný?

Všechny tyto slavný Youtubery do jednoho uznávám.Šli si za svým snem,který se jim splnil.Mezi mé nejoblíbenější z československý scény patří právě Ati,Smusa,Nejfake,MadBros a PeťanGames. Co se týče Youtuberů ze světa,obdivuju Smosh,PewDiePie atd.
Ale kdybych měl vybrat jednoho pro mě nejlepšího,byl by to určitě Norman,vloger z Francie.Má asi 4 miliony odběratelů a dělá videa ve francouzštině(té bohužel vůbec nerozumím),ale občas se najdou někde anglické,nebo české titulky.

13)  Co chystáš do budoucna?

Do budoucna chystám určitě další vlogy, skeče a jiná videa,s kamarádem jsme nedávno také začali natáčet na náš společný kanál,kde natáčíme videa tak trochu jiným stylem,přece jen ve dvou se to lépe táhne. smile


Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a devět