ROZHOVOR: Adam Mišík: Byl bych ideální kandidát na záchranu světa

Napsal Iven (») v sobotu 29. 11. 2014 v kategorii Rozhovory a zajímavosti, přečteno: 2487×
artists-15.jpg

Adam Mišík: Byl bych ideální kandidát na záchranu světa

Mladý nadějný zpěvák, herec a moderátor, který je oblíbeným zpěvákem náctiletých děvčat se vydal na své první vlastní tour. Pětadvacátého listopadu pokřtil svoji desku parfém a jedním z jeho prvních filmů byla Kráska v nesnázích.

 

 • Ptám se každého, jen tak pro přiblížení a ty, kteří tě neznají. Jak by ses představil/ charakterizoval?

Tak asi bych se představil jako zpěvák, kluk, kterej dělá, co ho baví, a doufám, že to baví i lidi kolem mě. Prostě jsem takovej nadšenec do toho, co dělám.

 • Začínal jsi s kapelou The Colorblinds, proč ses rozhodl jít na sólovou dráhu?

Měl jsem asi jiný plány s tím, co jsem chtěl dělat a ty kluci v tý kapele třeba jednoduše nesdíleli stejnou myšlenku, takže proto.

 • Nedávno jsi vydal svojí první desku Parfém, jak dlouho ti trvalo dát to dohromady? Je to tvoje první sólová deska, takže jak se ti nahrávalo, a proč se deska jmenuje zrovna Parfém? Jak bereš kritiku?

Udělat celou tu desku mi trvalo asi rok. Nahrávalo se mi skvěle, bylo to postupný a vlastně na všechno byl čas, takže skvělý. Parfém se deska jmenuje podle tý jedný písničky, kterou mimochodem napsal Pepa Bolan z Mandrage a tak nám to sedělo do toho konceptu, že možná tím, že deska je hodně rozmanitá, dělalo na ní vlastně poměrně hodně lidí, tak má vlastně svoje esence, je to takovej parfém, složenej z esencí. Určitě jsem recenze četl a vlastně jsem s většinou recenzí souhlasil.

 

 • Na desce máš i cover verzi od Lucie Šrouby do hlavy? Proč jsi zvolil tuhle písničku? Máš k ní nějaké pouto?

Mám k ní vztah, protože Lucii mám hrozně rád a chtěl jsem udělat cover, ale nechtěl jsem coverovat něco, co už nějak coverovaný je. Chtěl jsem to udělat po svým, jak si myslím, že by se covery dělat měly. Vzít to a udělat to úplně jinak.


 • Slušně rozjíždíš svoji kariéru zpěváka a určitě máš nějaké vzory, jaké a kde bereš inspiraci ke psaní písniček?

Můj vzor je třeba Justin Timberlake, mám rád Steevieho Wondera… Inspiraci beru z různých životních situací. Třeba ať už to jsou moje životní situace nebo třeba příhody mých kamarádů a tak… Je to různý.

 • Cítíš se víc jako herec nebo zpěvák?

To asi nedokážu říct, je to hodně takový … nejde říct, co mám radši, prostě mám různý období.

 • Loni jsi odjel tour s Johnym Machettou a Voxelem, jak na to tour vzpomínáš a jak jste se vlastně dali dohromady?

Vzpomínám na to rád, takhle třeba i nějaká ta spolupráce vznikla v rámci našeho labelu (hudební vydavatelství – pozn red.) a musím říct, že to bylo velice fajn, vzpomínám na to rád, někdy mi to i docela chybí.

 • Mimo zpěvu vlastně i hraješ ve filmech a seriálech, na jakou roli nebo natáčení vzpomínáš nejraději?  

Asi musím říct, Kráska v nesnázích, byla super. To bylo krásný natáčení.

 • Loni na podzim, jsi začal moderovat hudební pořad DéPětka, jak se ti líbí moderování? Váhal jsi nad přijetím nabídky?

Váhal jsem tak časově, aby se to dalo zvládnout, ale vlastně jinak jsem neváhal. Já si myslím, že je dobrý mít takovýhle pořad, kde člověk je často a je vidět vidět, takže fanoušci mají pořád co sledovat. Mám z toho radost.

 • Co se moderování týče, teď ses stal i moderátorem pořadu Filharmonici na ulici, jaký nástroj tě zaujal? Jaké nástroje ovládáš ty sám?

Já hraju na kytaru, trošku na piano a nejvíc mě asi zaujaly varhany. To je nástroj opravdu neuvěřitelnej a hodně mě zaujal.


 • Máš nějaký zážitek z koncertu, na který nezapomeneš?

Tak asi ty první koncerty, kdy opravdu přišli lidi, znali ty písničky a to bylo opravdu krásný.

 • Jak nahlížíš na talentové soutěže? Zúčastnil by ses nějaké?

Určitě ne, aspoň ne v Čechách. Protože si myslím, že jenom tím, že jsem měl kolem sebe ty správný lidi, tak si myslím, že jsem se dostal na úroveň, na kterou ty lidi, co třeba vyhrajou ty soutěže nedostanou. Myslím si, že ta cesta má bejt postupná a ta práce taky a seznamování se pomalu s tím šoubyznysem taky a žádná soutěž na to člověka nemůže připravit, takže ty lidi mají potom umělej pocit, že něco jsou, ale přitom je to bublina.

 • Na YT v pořadu Generace Y ses zmínil, že jako malý jsi chtěl být Spiderman, což ti ale nevyšlo, protože jsi pochopil, že to asi nepůjde. Ale přemýšlel jsi nad tím, že by ses někdy zúčastnil nějakého castingu na natáčení Spidermana?

Kdybych jako měl přímo schopnosti Spidermana, tak bych se toho castingu zúčastnil, myslím, že bych byl ideální kandidát na záchranu světa. (smích)


 • Jak stíháš školu?Máš nějaký oblíbený předmět? Chceš se věnovat plně tvojí pěvěcko -herecké kariéře nebo myslíš, že časem se odkloníš do jiného odvětví?

Teď momentálně jsem si vlastně školu pozastavil, ale je to takový složitější. Já studoval konzervatoř, která je časově velice náročná, takže tam se to moc nepodařilo skloubit. Musím říct, že jsem měl rád dějepis. Dějepis je fajn.

Uvidím, myslím si, že je ještě času dost a že se mi změní moje myšlení ještě bůh ví.

 • Co chystáš do budoucna?

Tak vlastně momentálně teďka křest v Praze v Lucerně 25. Října, to bude takovej speciální koncert, na kterej se připravuju. A teď dokončujeme celovečerní filmy, které budou v kině příští rok, takže práci mám.

 • Teď na přelomu roku, by se měl začít točit film Zatím dobrý, kde budeš hrát Josefa Mašína, co bys k tomu řekl?

No ono to nepůjde úplně brzy, protože ten film se ještě nezačal točit, ale chystá se to, takže na to se těším a věřím, že to bude krásný natáčení.

 • A vzkázal bys něco svým fans?

Tak aby pokud mě mají rádi, chodili na koncerty, rád tam všechny uvidím a aby se měli krásně a dělali to, co je baví.

 


Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a šest