Neck Nominate: Jsme snad ovce?

Napsal Iven (») v pondělí 24. 2. 2014 v kategorii Rozhovory a zajímavosti, přečteno: 1981×
challenges-beer-stuff-images.png

NeckNominate: Jsme snad ovce?

 

Víte, co znamená NeckNominate? NeckNominate znamená Neck your drink and nominateothers, tedy exni svůj drink a nominuj další. Tahle „pitomost“ se nyní šíří českým facebookem jako mor. A v čem spočívá?

Nějaký váš facebookový kamarád Vás vyzve, abyste do 24 hodin vypili na ex jedno půllitrové pivo, natočili celý průběh a pak to s velkou slávou vyvěsili na fb a ještě k tomu nominovali další tři vaše kamarády, aby udělali totéž. A co se stane, když to nesplníte? Tomu, kdo vás vyzval, dlužíte basu piv.

Tahle přihlouplá zábava původně pochází z Austrálie, Urban dictionary ho definuje jako alkoholovou hru, kterou si mezi sebou mladí Australané dokazují, že už jsou muži. Hra se přenesla z Austrálie do USA a dále do Velké Británie - nyní řádí u nás.

Hra jde v některých zemích tak daleko, že se vymýšlejí stále odvážnější výzvy, jejichž splnění stálo už několik lidí život. Británie zažila již tři případy úmrtí, které měly být způsobeny touto zvrácenou internetovou hrou vybízející mladé lidi k tomu, aby do sebe alkohol kopli nějakým zajímavým způsobem. Ve snaze dokázat ostatním, že nejsou žádné padavky, snaží se zejména chlapci vypít co nejvíce. Jejich organismus to však samozřejmě nezvládne. Jedním z těch, který na to měl doplatit vlastním životem, je i Bradley Eames z anglického Sneintonu.

Mladík do sebe obrátil dva půllitry ginu a o čtyři dny ho našli v jeho bytě mrtvého. Podle videa, které zveřejnil na sociální síti 6. února, si dal do láhve s ginem čajové sáčky a takový koktejl pak vypil během dvou minut. Množství se rovnalo asi třiceti panákům. Předtím než nominoval další kamarády, se ještě obrátil na diváky se slovy:

„Podíval jsem se, kámoši, jak plníte své sázky, ale nemyslím si, že byly dobré. Tak jsem si koupil nějaký gin ..." Potom do sebe nalil další sklenici a ukázal palce nahoru s tím, že je to skvělá zábava.

A umírají další. To buď proto, že vypili moc tvrdého alkoholu naráz a zemřeli na otravu alkoholem, nebo opilí něco "chytrého provedli" a to je stálo život.Je to o to absurdnější, že lidé se chovají jako ovce už jen proto, aby se bavili a ukázali se.

Zároveň na internetu existují videa, kde převážně mladé slečny parodují tuto hru jezením jogurtu, Hamánka, pitím mléka. O něco odvážnější jsou motivační videa o zaslání dárcovské SMS nebo darování krve. Zkusme si sami odpovědět: Je to s námi tak špatné? Chováme se jako ovce? 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a tři