Hashtagy na facebooku?

Napsal Iven (») v pondělí 1. 7. 2013 v kategorii Rozhovory a zajímavosti, přečteno: 1620×
facebook-hashtag1.jpg

 HAShTAGY NA FACEBOOKU?

Před pár dny jsem jen tak brouzdala po svém facebooku a uviděla upopisku fotky jednoho nejmenovaného uživatele tzv. HashtagyJak se to sem dostalo? Proč už i tady? NE! NE! NE! 

ANO, beru, že hastagyse začali používat v roce 2007, když vznikl Twitter, aby vznikly ,,odkazy" na různé dění ať už fungují pro zábavu nebo jako varování. Ale aby se ty křížky plácaly už před každé slovo ve větě? BLBOST! ABSURDITA!  Bavilo by vás snad psát pořád například : #Ahoj #jak #se #mas #? Nejčastěji používané hashtagy jsou :

  • #business - sdělení týkající se obchodu
  • #video - tématem příspěvku je video (většinou se tento hashtag dává za zkrácenou adresu)
  • #ff - followfriday - V pátek doporučíte někoho zajímavého ostatním ke sledování.
  • #fail - tento hashtag zdůrazňuje satirický podtext příspěvku.
  • #yolo - You only live once - žiješ pouze jednou
  • #ttylxox - talk to you later xox - promluvíme si později xox (xox je smajlík pro objímám a dávám pusu)

Hashtag je slovo anebo fráze, která začíná # (dvojkřížkem). Twitter (ale také např. Google+) na hashtag zareaguje a promění jej v odkaz, přes který je možné najít další stejné hashtagy. Pomocí hashtagů je možné dohledat různé trendy (nový film, album, důležitá událost, svátky atd.) anebo označit význam příspěvků (sarkasmus, morální povzbuzení, hněv). Zajímavostí je, že hashtag byl vyhláčen American Dialect Society jako slovo roku. 

Vůbec prvním tagovacím systémem a sociální sítí, na kterou uživatelé mohou přidávat fotky byl Flickr.Flickr je komunitní web pro sdílení fotografií. Byl také jedním z prvních serverů Web 2.0, který umožňoval používat štítky (tagy). Uživatelé mohou také své fotografie umístit do mapy. V září 2010 bylo oznámeno, že Flickr sdílí více než 5 miliard obrázků.

Ti, kteří vlastní chytré telefony se systémy Android a dalšími již možná objevili aplikaci Instagram, která umožňuje uživatelům chytrých telefonů sdílet právě vyfocené fotky na jejich profilu. Zde by bez hastagů závisláci měli ,,méně" likes( To se mi líbí), což by pro jejich fungování znamenalo ,,katastrofu" smile. Na instagramů se sice bez hastagů obejdete, ale vaše příspěvky uvidí bohužel jen ti, kteří vás mají ve sledování.

Proč, ale hashtagy na facebooku? To ještě zůstane na chvíli záhadou alespoň pro některou část uživatelů sociálních sítí. Každopádně by se lidé nad tímto měli malilinko zamyslet. Sociálními sítěmi totiž ztrácíme soukromí, takže člověk nakonec musí už jen věřit sám v sebe, aby se jeho tajemství nestlo věcí veřejnou.

Trochu myšlenek mimo téma : ►

Né! Tohle nenínormální svět. Lidé začínají fungovat jako stroje a naše generace se v ně přímo mění a tak zajišťujeme sami sobě možná o dost rychlejší úbytek ledovců,  globální oteplování, záplavy a málo sluníčka. Takhle to dál nejde. Když už člověk neničí životní prostředí, tak ničí svůj organismus alkoholem a drogami. Možná pomůže tohle heslo:

Přestaň kouřit, přestaň pít, začni se smát a začni žít.


Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Lukáš z IP 193.164.219.*** | 15.3.2020 13:50
Jestli chápu dobře hashtagy tak to jsou vlastně taková klíčová slova která vás zavedou na odkazy ze stejnimy klíčovým slovy od jiných lidí? Já mám jen Facebook Instagram nevedu. I když jsem viděl že když máte třeba 10tisice sledujících lidi tak už se tím dá i vydělávat a pak už si najmete i třeba takovou firmu topranker.cz/sprava-socialnich-siti/ která se bude starat o váš profil smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a sedm