Ask.fm- Jmenovitá anonymita

Napsal Iven (») v neděli 30. 6. 2013 v kategorii Rozhovory a zajímavosti, přečteno: 1502×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinewww-infoek-cz-askfm-logo.png

Ask.fm- Jmenovitá anonymita

Asi jste se s tím už také setkali. Vaši facebookoví přátelé si založili na stránce Ask.fm svůj profil a teď vám spamují na zdi jako splašení, jen aby dostávali otázky. Proč?  Je to adrenalin, zvědavost, jen zábava nebo někomu uškodit? Na tuhle otázku si odpověď musí najít asi každý sám. Přesto je to velmi diskutabilní téma.

Proč v nastavení povolujete možnost anonymní otázky a potom, když vám přijde otázka, která vás zaskočí, nabudí, nebo potěší, chcete vědět jméno dotyčného? Jsou i tací, kteří se vám přiznají, a nebude jim to vadit a drama z toho nebude dělat nikdo z vás dvou. Jsou tací, kteří hodí další odkaz na zeď a připíší: „Tak se ptej se ty anonymní srabe.“ a podobně. A jiní, když odpovíte na otázku a připíšete tam: ,,Kdo jsi?“ se vám stejně u obrazovky vysmějí a svoji identitu neprozradí nebo napoví přezdívkou, které stejně rozumět nebudete.

Proč by vlastně tu identitu měli odkrývat? Zvolili jste si to tak sami, že chcete povolit anonymní otázky. A když pak ve škole slyším: „Hele, psal mi nějakej anonym na Ask…“ Pokud vám ty anonymní otázky vadí, neměli jste povolovat anonymitu. Někteří tyto trapné, moc vtíravé, moc osobní otázky neřeší a snaží se dotyčného (dotyčnou neznámou) lidově „setřít“ otázkou nebo odpovědí, která stejně nic neřekne.

Někteří otázky jen smažou nebo blokují a jiní si buď na čas, nebo definitivně, účet deaktivují. Tak proč si ten profil obnovují, mění nebo vůbec zakládají, když jim otázky vadí? Měli s tím počítat.

Další druh otázek jsou ty, které ubližují, někdo se ptá dotyčného na něco osobního a dotyčný, protože se chce předvést, na anonymní otázku odpoví. Pak může následovat, posměch lidí z okolí, a pak se člověk jen trápí. Je důležité taky rozlišit otázky vygenerované programem a otázky, které vám položí ostatní.

 Další problém, této stránky, který pozoruji já ve svém okolí je, že… Poslední dobou přibývá na profilech mých přátel plno otázek ohledně toho, jaký mají názor na tamtu či tamtu osobu. Většinou mají některé otázky napadající charakter plný urážek, sprostých nadávek. Mladí si tím řeší svoje problémy. Podle mě je v tom asi něco ubohého. Protože, pokud má někdo s někým problém, měli by si vše vyříkat z očí do očí. Je to vlastně všechno o jménech. Anonym se ptá dotyčného na názor na osobu třetí. Prostě taková internetová kukaň plná pomluv a slabomyslných otázek. Zakomplexovaní lidé, ti co si nevěří, bojí se reakce druhého.  Inteligence komunity komunikace téhle stránky vede od ničeho k ničemu. Každý by se měl v tomto směru nad sebou zamyslet, jestli to má vůbec cenu. Mít nad tím ty nervy a starat se o to, kdo vám tam co píše.

A co vy? Pokládáte Ask za zlo?

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a nula