Láska bez hranic

Napsal Iven (») ve čtvrtek 25. 7. 2013 v kategorii Příběhy a povídky, přečteno: 946×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinec320c635ad-78434294-o2.jpg

♥Láska bez hranic♥Prostě jsem nemohla pochopit, proč si vybral právě mě… Myslím tím, že byl absolutně skvělý typ muže, kterého spatříte a musíte si dát pozor, abyste nebyly přistiženy, že od něj nedokážete odtrhnout oči. Ale já jsem přistižena byla. A co pro mne bylo absolutně nepochopitelné, nejenže můj úsměv opětoval, ale dokonce mi zavolal. Pozval mě. Potom, když jsem byla dva bloky od místa naší první schůzky, byla bych se nejradši vrátila, oblékla si šedé tričko místo modrého, které jsem měla na sobě.

Nakonec mi trvalo celou hodinu, než jsem se uvolnila, ale pak jsem si začala uvědomovat, že nejen výborně vypadá, ale je také moc milý, příjemný a moc dobře se s ním povídá.

Když ve chvíli, kdy jsme se loučili, mi řekl, že by to „velmi rád brzy zopakoval“, byla jsem příliš překvapená, než abych pochopila, že jsem právě začala nový vztah.

Během několika prvních týdnů jsem si všimla, že si Jason není vědom toho, jak je přitažlivý. Nebylo to pouze zásluhou jeho atraktivního vzhledu, ale také díky klidnému a osobitému projevu a bezpočtu úsměvů. Procházel se a nevnímal, jak na něj děvčata civí, zatímco já jim věnovala výhružné pohledy a o poznání pevněji jsem sevřela jeho ruku.

Velmi o mě stál a stále mi to připomínal. Chtěl mi vysvětlit, že bych se nikdy neměla obávat ostatních dívek, které se v jeho přítomnosti hlasitě smějí, protože já jsem ta jediná, na níž mu skutečně záleží. Nicméně, kdybych se dozvěděla o historkách z večírků s přáteli jejichž hlavními aktérkami jsou flirtující dívky, vyvedlo by mě to z klidu a znejistěla bych.

Vždy jsem byla přesvědčená, že patřím k průměrně vyhlížejícím lidem. Vím že o sebe pečuji a mám spoustu dobrých vlastností, ale ve společnosti kamarádů jsme vnímala, že není rozhodující, jestli člověk je či není osobností. Poprvé jsem prožívala vztah s někým tak neuvěřitelně atraktivním a zanedlouho jsem nabyla dojmu, že nejsem dostatečně krásná a reprezentativní na to, abych mohla zastávat roli Jasonovy přítelkyně.

Mé nejistoty začaly ovlivňovat náš vztah. Pokud jsem necítila, že nevypadám tak dobře jak bych chtěla, nebo když jsem spatřila fotografie nádherné Jasonovy bývalé přítelkyně, byla jsem rozladěná a zamlklá. Obvykle se mi podařilo zkazit krásné chvíle, které jsme spolu mohli prožít, kdybych se jen dokázala uvolnit a poznat, že mě Jason miluje takovou, jaká jsem, ne proto, jak vypadám.

Když má nejistota dostoupila do vrcholu a stala se zcela očividnou, posadil se ke mně a podíval se mi zpříma do očí. „Přeji si, abys mě vyslechla,“ řekl vážně. „Nezáleží mi na tom, jak vypadáš, nebo na tom, jak budeš vypadat za deset let. Milujitě pro tisíc drobností, které dělají tebe tebou – a vždy tě budu milovat.“

Dlouho jsem o jeho slovech přemýšlela a pochopila jsem, že jestliže mě člověk, kterého jsem považovala za mimořádně pohledného, miluje takovou jaká jsem, jsem pro něj přitažlivá a zdám se mu hezká, pak nemám důvod necítit se přesně tak. Nebylo snadné přijmout vlastní já, ale od toho dne jsem začala cílevědomě pěstovat – a vypěstovat si – hrdost na svůj vzhled. Snažila jsem se sama sebe přesvědčit, že přece nikdo na celém světě nevypadá tak jako já!

Jakmile jsem se přestala kritizovat kvůli nedostatkům, byla jsem si jista, že štěstí, které jsem pociťovala je nakažlivé. Od chvíle, kdy jsem Jasonovi dovolila, aby mě miloval takovou, jaká jsem, vím, že můj šťastný úsměv ze mne dělá krásnější bytost.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Am! z IP 78.156.147.*** | 25.7.2013 17:42
Ahoj,
pročetla jsem si několik tvých povídek a článků, ale jsem strašně líný člověk, takže zanechávám takový "konečný" komentář až tady.
Líbí se mi, že píšeš o věcech, co znáš a ke kterým máš co říct, takže tvoje texty nepůsobí nevěrohodně. Taky je vidět, že máš většinou promyšlené, co chceš příběhem říct, koncept povídky, pointu... víš, co myslím. I když to vždycky není můj šálek kávy, nebo s některými věcmi nesouhlasím, tvoje příběhy a články se mi dobře četly.
Právě proto, že si myslím, že máš talent, ti chci taky dát nějakou kritiku. Občas totiž začneš větu a jako by ses v půlce rozmyslela a pokračovala jinak, než jsi měla původně v plánu, a konstrukce celé věty je poté dost kostrbatá. Jsou to čistě technicky jazykové věci - občas jako by některá slova ve větě nebyla na správném místě. Taky by to chtělo přečíst si nějaký článek o odstavcích a takových věcech. Jak má text vypadat vizuálně. Zdá se to nepodstatné, ale ve výsledku na tom taky záleží. Pak si ještě pohlídat spisovnost - i když člověk píše nespisovnou češtinou, pořád by si měl dávat pozor - a pár čárek (ale to už jsou drobnosti - jak se říká, na to mají ti "velcí spisovatelé" svoje lidi).
Iven | 25.7.2013 19:32
Zdravím,
především bych ti chtěla moc poděkovat. Je to pro mě něco většího. Tvoji kritiku si vezmu k srdci a s těmi všemi chybami se budu snažit něco dělat. Co se týče těch "změněných vět" je to něco, co mě štve. Občas se rozhoduju jen tak a nepřemýšlím. Větu, nebo postoj věci ve mě může vyvolat byť jen malá změna nálady. Jak jsi určitě četla v některém článku, nejsem typ sebevědomého člověka a tak byť jen malá nadávka mi změní náladu a já pak potápím sebe i vše kolem...
Pokud na mém blogu mluvíš o talentu. Vážím si toho, protože já vidím jen sama sebe jak  jen tak "pisálkuju" na svůj malý blog, který se možná časem stane větším, ale to je ve hvězdách. Utvářím své myšlenky a názory. Je to pro mě něco velkého, protože z každé kritiky se mohu učit. Myslím, že tvůj komentář je  ten, kterého si budu skutečně vážit.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a jedna