Bublinová třída

Napsal Iven (») v neděli 30. 6. 2013 v kategorii Příběhy a povídky, přečteno: 885×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online521918-356791657758743-725575861-n.jpg

BUBLINOVÁ TŘÍDA

 

Bublinová třída – Není  bublina jako bublina …

 

Prolog:

 

V jednom malém městě jedné střední školy žili, byli…   Nééé a nebo jo, i takhle může začínat třeba i obyčejný příběh. J

 

V jedné malé bublinové střední škole - nebyla zas tak malá, něco kolem 400 dětí(no už ne tak úplně dětí) -  bylo několik druhů tříd a každá i když stejná, přece na ní bylo něco originálního.

 

Díl 1.

 

          „ Ahoj jsem Aneta a chodím na Bublinovou střední, jo opravdu se tak jmenuje, ať chcete nebo ne. Chodím sem už půl roku, což je obdivuhodná doba, protože jsem sem původně vůbec nechtěla a myslela si, že na to prospěchově prostě stačit nebudu. Chodím do prvního ročníku sektoru Brebentivých vzdělanců. Každý třídní sektor tu má své označení. Jsou tu třídy sektorů Aktivních vzdělanců, Brebentivých vzdělanců a Pohodových vzdělanců.  Profesůrci jsou celkem v poho, to mě docela mile překvapilo. Zbožňuju muziku, knížky a ráda tancuju. Jo! Moje třída, do které chodím, jsou fakt boží třída.(Ano, občas přeháním v superlativech a zdrobnělinách, ale taková už jsem). Kamarádky jsem si našla hned, jsou skvělý. Gabriela(Gabča), Natálie(Natka), Erika, Adriana, Patricie(Páťa), Šárka, Klára, Barbora(Baruš), Linda, Jessica, Petra a Sabina a další holky a s klukama je dost prča, nebo prostě sranda, přeberte si to, jak chcete. Mikuláš, -jo, divný jméno, ale říkáme mu Miki – spolu s Ondřejem, Jakubem, Davidem, Matějem, Tomášem, Kryštofem, tvoří skvělou partu, jsou to takový potrhlíci. J Dneska má přijít novej kluk, nějakej Jáchym Rašilov. Doufám, že bude aspoň tak hezkej jako ten herec. To je fuk kluk jako kluk, jen aby to nebyl průserář. Jo a teď ještě k našemu třídnímu… Jmenuje se Roman Poutník , je starší, trochu zavalitější postavy a na bradě má delší plnovous. Povahou je celkem sympaťák a třídu si od září zamiloval. Jak je vidět, snaží se s náma bavit i normálně, zajímá se o nás. Jeho přezdívka je Proutník, ale doopravdy se tak nechová, fakticky je to jen zkomolenina jeho přijímení.

 

                Jak už jsem psala, jsem tu půl roku, což znamená, že pololetí mám za sebou a doma první Bublinu známek, nedopadlo to nejlíp, ale na bublinovku slušnej výkon, další pololetí to dotáhnu…

 

               Je leden a kdo by to čekal, mrazivé pondělní ráno, já jako obvykle se šourám ulicemi města vzhůru ke školnímu ústavu, jak tomu s oblibou říkají naši profesoři. No posuďte sami na neprohrnutém chodníku nejen, že se blbě chodí, ale bojíte se o svůj holý život, no fujky.. Ááá… do školy jsem to stihla jen tak tak, ale jak se zdá všichni v šatně jsou dost v klidu, Dobíhám do třídy a…Zvoní!                                  

 

                                 První hodinu máme chemii s profesorkou Nolanovou. Je to mladá chemikářka a s nadšením nám vždycky popisuje veškeré chemické pokusy. Poznámek si moc nepíšem, sešity si vedem / nevedem, prostě kdo chce, píše si, kdo nechce, jen poslouchá. Sedím celkem ve předu, protože jsem kvůli hnusnýmu, pomalýmu autobusu málem nestihla první chemii ve školním roce. Ještě než jsme se posadili do lavic, přišel Poutník představit Jáchyma. Mmm no, že by byl dokonalej, se nezdá, ale nejhorší to asi taky nebude, docela v pohodě, ale postojem vypadá jak machýrek. Je vysokej má hnědý oči a načesaný vlasy jak nějakej super model a určitě mu to drží jedna tuba gelu na vlasy (blee prkenný vlasy J). No radši se prozatím budu držet dál.

 

                                 Chemie utekla tak nějak rychle.(Utekla? To jako, že tam ty vzorečky,voda,číslice,peroxidy a kyseliny běhaly jako o závod ?) Nolanová se toho novýho ptala pořád na nějaký věci ohledně školy, takže jsme s kámošema propařili hraním Poua na mobilu J. Jo hrajem tuhle potrhlou hru  skoro celá třída, nikdo neví jestli je to za a) brambora, za b) exkrement nějakého živočicha, nebo za c) prostě počítačovej tamagoči kříženej se skřítkem z dětskýho seriálu Telletubies ( ano přiznávám se, pamatuju na ten seriál, co vymejval mozky mrňatům). (Kříženej ? proboha jak mě tohle slovo mohlo napadnout..(čistě náhodou jsem si taky vzpomněla na pořad Chcete mě a ušišlanýho Srstku :D).

 

       Okamžitě padám ze třídy nechci s tou novou ,,Rašelinou“ ( boží přezdívka, na přezdívky, zkratky a přesmyčky jsem prostě génius) mít nic společnýho, alespoň dočasně než budu muset projevit pomoc.
           Letím na Ájinu…Skvěle, profesor Chrpa ( Chrpa ? Neměl by učit biologii, když se jmenuje jako kytka ?) nám chce pustit film o Angliii z doby Marie Stuartovny, takže se prospím a pak to zhlídnu doma :D.  Pohodička. Se sluchátkama v uších, i když to máme přísně zakázáno se spí fakt skvělě, ještě k tomu když vám hraje Yellow od Coldplay, tu písničku miluju J. Zbytek dne probíhá v pohodě, jdu ze školy a vidím Richarda ze třeťáku…ooh sakra líbá se tam s tou svojí. Nic proti, ale když už, neměli by to dávat tak najevo na veřejnosti a pamatovat taky na ty ,“Forever Alone!“ (Ano vidím to na dosavadní samotu, ale zvykám si). Jo možná to zní jak z úst Kelišky,ze Slunce seno: ,,Velebnosti, velebnosti Sodoma Gomora, takový nečestnosti co tam prováději…!“ ale měli by si dávat většího bacha, u nás na škole spíš tolerujeme kamarádství než milenecký pletence, tedy aspoň co se týče naší části holek z naší třídy. I vyjímky se stávají, třeba že vám kluk jen zamotá hlavu, on to neřeší, je mu je to jedno a holka je z toho uplně mimo a slušněji řečeno v háji, protože většina těch kluků motající hlavy jsou TI nedosažitelní,. Ale řekněme si ty kluci si jen moc věří, na to jejich moc vysoký EGO nevyšplhá asi žádná. Údajně prej, ale i ta nejnesebevědomější ženská je víc sebevědomá než chlap. Jo potřebujou si prostě hrát na velký chlapečky. Leda, že by ho nějaká okouzlila natolik, že se změní, třeba jak to bylo v tom filmu Jak na holky (je na YouTube.com J)

 

     Přes den pršelo, mám nadobro promočený boty z rozcachtanýho sněhu na chodníku, ještě budu nemocná. Najednou slyším za sebou volání…

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Líbí se vám Bublinová třída?
(5 hlasů) 62,5 %Ano
(3 hlasů) 37,5 %Ne

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a jedenáct