ROZHOVOR! RAEGO: ,, Mám pocit, že jsem grafoman"

Napsal Iven (») v pondělí 4. 11. 2013 v kategorii Hudba a vše kolem, přečteno: 2956×
raego-0.jpg

•Raego: Mám pocit, že jsem grafoman•

Raego je optimistický, skromný a milý mladý zpěvák, moderátor a rapper. Vzor mnoha mladých lidí. Nebojí se podporovat naději a věřit v lepší zítřky. Narodil se v Kladně, působil na hudební televizi Óčko a na rádiu Evropa2. Jeho nejnovější písní je song Milionári ( s Norbertem – pozn. red.) Nyní mi poskytl rozhovor, o který se s Vámi chci podělit.


 Citace z YT popisku pod videem Milionári

Vzpomeň si. Až budeš na dně s jednou matrací ztracenej ve velkym městě. Vzpomeň si, až ti zase zavřou dveře, až ti zase řeknou, že jsi nikdo. Vzpomeň si. Až zase půjdeš přes překážky ke hvězdám. Až budeš stát na rozcestí a budou ti říkat, že tu cestu nezvládneš, že na ni nemáš dost sil, dost schopností, dost zkušeností… Až ti budou říkat, že tohle prostě pro tebe neni. Usmívej se jako, kdyby se už tvůj sen stal skutečností. Vzpomeň si na tohle. Nikdy totiž nejdeš sám. Tak sni!  

Jak by ses charakterizoval a představil?

Ahoj, jsem Raego a jsem harmonicky nevyrovnaný umělec na volné noze, který má ostrý jazyk a prostě rád tvoří smile

Co považuješ za svůj největší úspěch a proč?

To, že mám takové fanoušky, jaké mám, jelikož jsem kdysi dávno hledal své místo u všech těch televizí, rádií, manažerů, agentů, sponzorů, ale jediný kdo při mě vždycky stál byli fanoušci a proto jsem jim nesmírně vděčný.

 

Co tě nejvíc baví? Kdy se dokážeš odreagovat a uvolnit?

Hraju počítačovou hru, kde jsem rytířem a dobývám celý svět, ale jinak jsem úplně naprosto normální J (smích)

 

Čekal jsi, že se stane tohle? Že zvedneš tak velkou popularitu tvých písniček, že se lidi chytnou tvojí vlny dobrý vůle?

Asi jsem si to vždycky uvnitř přál, ale popravdě mi přijde, že jsem ještě nic nedokázal. Myslím, že je ještě spousta cesty přede mnou a samozřejmě musím ještě taky vyrůst jako člověk.

Co je lepší? Koncertovat na známém, nebo novém místě?

Vždycky je to výzva a je potřeba to uchopit originálně a nebát se postavit se před publikum s tou myšlenkou, že před Vámi stojí to nejlepší publikum. Když si budeš připouštět, že na to nemáš, tak jenom zkazíš atmosféru. Já si prostě nepřipouštim možnost smile. Vždycky si jdu za jedním cílem.

 

Kdy míváš tvořivé chvíle? Kdy se ti chce přemýšlet, psát a dostáváš nápady? V noci nebo přes den?

Já bych řekl, že nejvíce záleží na touze Vašeho vnitřního hlasu se vyjádřit.

 

Teď jsi začal vysílat na Fajn rádiu. Jaké v tom vidíš plus? Co ti tahle práce dává?

Začali jsme Martinem Maďarkou, s mým současným šéfem, plánovat můj nástup už kdysi dávno. Já práci v rádiu miluju, protože miluju to, jak ten prostor dýchá a jeden je závislý na druhém. Miluju, když řeknu zprávu, která potěší člověka na druhé straně reproduktoru. A navíc na Fajnu jsou prostě fajn lidi.

 Chtěl bys někdy napsat knížku nezávisle na tom, jakého by byla žánru?

Stoprocentně. Už dlouho dobu mám pocit, že jsem grafoman (doufám, že to je ten co potřebuje psát)  smile

 Jak vypadá tvůj obvyklý den? Máš nějaký svůj rituál?

Zkrátím to jenom do verze, že je hodně hektický.

 Jaký je tvůj nejemočnější zážitek? Kde vnímáš nejvíc pocitů?

Koncert, nový klip a políbení od úžasné ženy smile

 Čím jsi chtěl být, když jsi byl malý? Měl jsi/ máš noční můry?

Když jsem byl malý, tak jsem chtěl být basketbalistou, pak hokejistou a pak jsem zjistil, že sport nebude moje parketa. Tak jsem vstoupil na prkna jiným způsobem. Mám jen snysmile

Máš své životní motto, kromě „Věř, běž a dokážeš“?

Ano, říkám mu dream big smile

Jaký byl tvůj nejoblíbenější/ nejneoblíbenější předmět ve škole?

Nejvíce oblíbený angličtina. Nejméně oblíbený tělocvik smile

 Kde rád trávíš svůj volný čas? Máš své oblíbené místo?

Ve volném čase spím smile

 Co připravuješ do budoucna?

Film a samozřejmě spousty nových songů.

Co bys vzkázal ostatním lidem?

  Věř, běž a dokážeš ! Citace z facebooku - 29.12.2012

Tohle chci, aby tvoje hlava věděla. I já měl tohle dilema. Jako mladej jsem neustále hledal, kdo jsem. Ale přišel jsem na tohle. Nikdy se neptej skrze fotku, písničku, gesto nebo slova toho druhého jaký si. Ty se znáš nejlíp. Ty znáš svoje záměry, i když výsledky třeba dopadly jinak. Nikdy nenech nikoho, aby za tebe psal tvůj příběh. Nikdy se nikoho neptej na to, kdo seš a nikdy nenech nikomu, aby ti říkal, jak dobrý nebo jak špatná ještě můžeš být. Nikdy nenech nikoho, aby tě přinutil žít jeho sen na úkor toho tvýho, protože se jednoho dne probudíš a nebude to ono. Chyb uděláš milion, tak se neboj chybovat, protože jenom čas ukáže, zda to bylo dobře a pokud se nebudeš bát - pak je všechno dobře. Buď sám sebou a měj úsměv na tváři a miluj to, co děláš, protože to baví tebe. A prosím měj úsměv na tváři. To je pro mě důležité. Protože se třeba jednou potkáme a mě to udělá radost, vidět tě se usmívat. Ruku na to. Kdybych měl zejtra zhebnout, tohle chci, abys v tý hlavě bylo a dávalo ti kurevsky velkej úsměv. Kej ? smile

Moje nejoblíbenějšíHodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Lucka z IP 77.48.118.*** | 13.1.2014 19:34
Raego je NEJLEPŠÍ...smile...smile...smile...


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a deset