Kopírující skupiny nebo originálové?

Napsal Iven (») v neděli 30. 6. 2013 v kategorii Hudba a vše kolem, přečteno: 2026×
mtr29eea5-music-notes-for-graphic-design1.jpg

Kopírující skupiny nebo originálové?

 

Tento článek bych chtěla věnovat hudebním skupinám

  • One Direction
  • The Wanted
  • Union J
  • Emblem3

Kdo z nich byl vlastně první ? Kopírují jedna skupina tu druhou? Možná v mém článku najdete právě tu svou odpověď.

ONE DIRECTION se poprvé objevili v sedmé řadě soutěže X-factor v roce 2010 a skončili na třetím místě.  1D je pětičlená chlapecká britská skupina V roce 2012 získali celkově 12 ocenění a o rok dříve 3 ocenění. Vydali již dvě alba Up all night(2011) a Take me home(2012)V X-Factoru se nejdříve snažili uspět jako jednotlivci, ale na bootcampu je Nicole ScherzingerSimon Cowell a Louis Walsh dali dohromady a skupina postoupila do domu porotců. Zde zazpívali píseň Torn a postoupili do semifinálových kol. Mezi jejich nejznámnější písně patří What makes you beautiful, Kiss you, One way or another (Teenage kicks), One thing, Little things a další... Zayn Malik má nějvětší rozsah hlasu, Harry Styles je nejmladší a Louis Tomlinson nejstarší. Nail Horan je jediný blond z pěti a Liam Payne již jako čtrnáctiletý došel až k domu porotců a Simon cowel ho následně poslal domů, aby se vrátil o dva roky později. Liam Somona poslechl. Na  léto 2013 se chystá film THIS IS US

Jsou mladí, krásní a fanynky je milují. Bylo o nich napsáno již spoustu bulvárních článkůn a když jeden z pěti členů před pár měsíci nazpíval svůj sólový song (Harry Styles), byla z toho skutečně kauza a pochyby, jestli se milovaná skupina nerozpadne. Mají svůj styl. V jejich písních zaznívají převážně bubny, a kytara.  V písni Gotta be you  zaznívají i smyčcové nástroje. Někdo říká, že jsou jen klony Justina Biebra . Jiní mohou tvrdit, že to ONI byli první a zbytek chlapeckých kapel, které mají písně ve stejném stylu a stejné bázi odsuzují a považují je za kopírky. Já vás ale přesvědčím , že tihle britští benjamínci úplně první nebyli.

Vůbec první skupinou jsou THE WANTED.  Vznikli v roce 2009, tedy o rok dříve než 1D. Je to taktéž pětičlená chlapecká skupina z Velké Británie. Rovněž za sebou mají dvě alba The Wanted (2010), Battlegound (2011). Mezi jejich singly patří Glad you came, All time low, gold forever a nejnovější hit ,,She walks like Rihanna". Vizáží se The Wanted přiblížili k 1D až v posledních dvou letech svými účesy. Přesto je ale v jejich hudební části jejich života jedna odlišnost od 1D. Například při písničce Glad you came zaznívají elektronické prvky a v písních One Direction nikoliv. 

Další více podobnou skupinou jsou UNION J.  Tato skupina vznikla v roce 2012.Union J je klučičí kapela, která vznikla v X-Factoru. JJ, Jaymi a Josh se přihlásili jako Triple J, George přišel jako solo zpěvák. Ale nedostali se dál. Louis Crawl dostal nápad spojit je jako kapelu, a to se mu povedlo.

Union J je britská skupina která se dříve jmenovala Triple J a skládala se z JJ Hablett (25 let) ,Jaymi Hensley (23 let) a Josh Cuthbert (20 let) ale jako trio jim to nevyšlo a v bootcampu vypadli stejně jako George Shelley (19 let) který původně přišel do X-Faktoru jako sólový zpěvák.Porodce napadlo že by k triu Triple J mohli přidat i George a vytvořit novou skupinu.Jelikož Triple J znamenalo tři J a s George už nebyli tři museli se přejmenovat a tak vznikl název Union J.Tato skupina zpívala u porotce doma Call Me Maybe od Carly Rae Jepsen se kterou postoupili do živých show kde se probojovali až do 9 týdne na 4.místo.Union J podepsali nahrávací smlouvu se Sony Music a připravují první album a knihu. Jejich první singl Carry you vyšel v dubnu 2013. Skupina Union J hraje převážně Teen pop. U jejich vizáže můžeme najít jak prvky 1D tak The Wanted.

Poslední skupinou jsou EMBLEM3.  Taktéž prvně zazářily v pěvecké soutěži. Tento tříčlenný boyband vznikl přibližně  teprve před dvěmi měsíci, ale kluci stihli již natočit svůj první singl i s klipem Chloe. Uvidíme jak se jim podaří. U jejich vizáže můžeme rovněž najít jak prvky 1D tak The Wanted.

Právě proto, že se tyto skupiny vzhledově nějak moc neodlišují a vznikly v letech těsně po sobě jdoucích, ,,Neználkové", kteří určitou skupinu z nich slyší poprvé, mohou jejich původ zaměňovat. Kopírují svůj vzhled snad záměrně, aby měli co nejvíce fanoušků a předhánějí se v popularotě ? Kdo ví?

Jaký máte názor na tyto skupiny vy ? 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a šest