,,JůTub" koutek: Videa která pobavila, pobouřila a nechala nás zamyslet se

Napsal Iven (») ve středu 2. 4. 2014 v kategorii Hudba a vše kolem, přečteno: 2189×
youtube2.jpg

♫♪♫•,,JůTub" koutek• ♫♪♫


 

Přesný střih, nebo kouzlo?  

   Nedávno se na Youtube objevilo video s názvem Genius of Video Making ve kterém mladý Američan zvládá nejrůznější triky

   Když se dělají kouzla na filmovém plátně, je to hračka, protože studio má hodně peněz, má hodně času, hodně lidí, hodně střihačů a trikařů a má taky boží věc nazvanou zelené plátno, na niž se dá pak počítačově domalovat cokoliv, co si vymyslíte.

   Tímto se omlouváme fanouškům Star Wars a Avatara, že jsme jim zničili životy. A taky se omlouváme všem jedenáctiletým dětem, které čekají na svůj dopis z Bradavic. Děti, žádná kouzla neexistují! Je to jen umění dokonalého střihu!

   Když ale nemáte za zadkem velké filmové studio s jejich počítačovými triky, je to doslova mravenčí, neuvěřitelně složitá a dlouhá práce. A tenhle kluk dokázal, že to perfektně zvládne i u sebe doma a jen s minimem věcí


 

Krajčír se vzpamatoval?

   Říká si Pat Crycheer. Proč? To se nás neptejte. Na YouTube má vlastní kanál s názvem PatSwag Channel, protože kdo dneska není „sfek“ a kůl, ten jakoby nebyl. Navíc největší sfek je, když začnete rapovat a je vám sedmnáct, protože máte za sebou strašně moc životních těžkostí, třeba že jste nechtěli jíst k obědu květák a otec vám za trest jednu střihnul, nebo že vám češtinářka dala čtyřku ze slohovky, a proto vás máti nepustila v pátek večer na diskošku do Zadního Slavíkova.

   Vzpomínáte na video Praha žije? Jeho autor byl považován v té době především za „diskantíka“, homosexuála a nebo prostě jen někoho, kdo chce o sobě dát vědět. PatCrycheer, vlastním jmenem Patrik Krajčír o sobě chtěl dát vědět a možná se mu to povedlo. Po failu Praha žije, se bouře umírnila a v říjnu loňského roku zveřejnil video „Mám rád pěkný holky“, ve kterém se prochází v norkovém kožichu po metru a pražském sídlišti. Údajně machruje s tím jak má hodně peněz od rodičů a dělá kvalitní hudbu. Donedávna všichni říkali, že to druhé není pravda. A tak se snaží dělat všechno proto, aby to pravda byla.

   Vzal si do parády nejúspěšnější videoklip loňského roku, napsal k němu český text a zazpíval ho svým vysokým hlasem. V jeho podání jde o mnohem jemnější a intimnější píseň, než předvedla Miley Cyrus. Letos v únoru/ na začátku března se na YT objevilo video My dva! A držte se, video má kolem 80 tis zhlédnutí a objevují se pozitivní komentáře jak ženského, tak mužského pohlaví.


 

První polibek

   Co se stane, když najdete 20 úplně cizích lidí, následně je spárujete? O tento pokus, dá – li se tomu tak říkat se pokusila režisérka

   Černobílé video s názvem First kiss je na YouTube teprve od desátého března, ale už za tak krátkou dobu si dokázalo nabrat více než 1 000 000 zhl­édnutí. Proč? Protože tak obyčejná, ale zároveň krásná věc, jako je první polibek, je v něm vyjádřena velmi zvláštním způsobem.

   Režisérka Tatia Pilieva dala dohromady dvacet cizích lidí, tedy deset párů, a všem dvojicím řekla, ať se před její kamerou poprvé políbí. Heterosexuálové, gayové, lesby – neopomenula skutečně nikoho. Vidíme počáteční rozpaky a následnou chuť líbat se víc a víc, i když o sobě lidé před kamerou prakticky ví jen své jméno a někdy ani to ne.

   Někteří diváci si na YouTube stěžují, že jsou ve videu jen samí krásní lidé a chybí někdo s průměrnou či podprůměrnou vizáží, ale to přece vůbec nevadí, nebo vám snad ano?


 

X hodinové mixy

Stalo se vám to taky? Sedíte u pc a šíleně se nudíte nebo vás nebaví dělat playlisty na houseparty? Nebo chcete jen podkres k posezení s přáteli. Není nic jednoduššího než spustit na youtube Top 40 singles … ( + nějaký měsíc) Je to soubor nejhranějších, nejpopulárnějších písniček na YT a v rádiích a objevíte tam třeba Keshu, Katy Perry, Avicii, Imagine Dragons a další. A navíc každý měsíc jsou nové a nové většina má hodinu až tři a to je prostě super ne?


 

Belief? Létající „Čestmír“ skate?

Viděli jste video na YT s názvem BELIEF? Ne? Tak to mazejte napravit. Video je o údajném létající desce, kterou můžeme přirovnat ke skateboardu. Bohužel v komentářích se objevují reakce, že se jedná o podvod.   Ve videu se objevili i hvězdy jako hudebník Moby, atlet Terrel Owens nebo  herečka Agnes Bruckner.  Tahle nová hračka ve skutečnosti nese název Hoverboard a na YT se objevují další videa, která dokazují funkčnost, jako například Building and test flying my Hoverboard. Chtěli byste takovou vymazlenou věcičku třeba na dopravu do školy?


 

Dívka, která mění život

Motivujících videí je spousta, ale jen některé dokáží chytit za srdce. Ve videu The Power of Words A girl Changed a BLIND man Day Amazing je to ale trochu jiné. Zpočátku ke slepému muži přicházejí lidé a hází mu drobné, pak ale přijde dívka a jeho papír se vzkazem I´m blind, please help změní. Jak? Na to se podívejte sami. Je to o síle slov a tak jak je používáme. Nejde jen o slepého muže, jde o nás všechny. Pokud budeme přemýšlet a používat ta pravá slova, můžeme udělat svět lepším.


 

A jaké je to vaše nej motivační video nebo třeba jen věta? Napiště mi o tom do komentáře.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Jirka z IP 217.195.172.*** | 15.9.2019 13:59
Nejlepsi video je k pisnice Hallelujah, tady vcetne akordu spisnickou.cz/hallelujah


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a dvě