Český Slavík 2013 : Ve znamení zvířat

Napsal Iven (») v neděli 24. 11. 2013 v kategorii Hudba a vše kolem, přečteno: 3386×
jaz3f6833-cesky-slavik-2002-5.jpg

 


•Český Slavík 2013: Ve znamení zvířat•


 

Ano, viděl to snad každý. A kdo ne, ten si pustí záznamy z YouTube.

Nechci si hrát na hudebního odborníka ani kata, ale mám pocit, že udělování různých cen – nejen Slavíků – v Česku upadá do neskutečných rozměrů šílenosti. Nemá to prestiž jako předávání Českých lvů, či Grammy. Honosnost večera tomu dodává pouze fakt, že se toto předávání koná na půdě České Státní opery. Nejtroufalejší záležitostí se staly husokachny a malé prase, které se na jevišti objevily.

Nejvíce bodovala skupina Kryštof, která letos rozjela klubové i stadiónové turné a jejich největší hit Cesta (s Tomášem Klusem) se stal vítězem hned 2x Jednou za klip roku a po druhé za nejoblíbenější píseň rádia Impuls. A napotřetí skupina zvítězila v kategorii Skupina.  Frontman skupiny, Richard Krajčo si odnesl 3. místo v kategorii Zpěvák.

Druhé místo v mužské pěvecké kategorii si odnesl Tomáš Klus, kterého pouze o 47 hlasů porazil již 48-mi násobný Zlatý Slavík Karel Gott. Tomáš, který u děkovného stupínku stál hned třikrát, poděkoval své ženě, fanouškům a kmenu indiánů. Tomáš má nezaměnitelný styl humoru a dokáže používat český jazyk opravdu patřičně. Tomáši předávala cenu manželka moderátora Jana Krause - Ivana Chýlková, který si neodpustil malý útok a odvlekl ji do zákulisí s pokusem o přehnaně vášnivý polibek, dalo by se bulvárně říct i znásilnění (ale, myslím, že toto slovo není správně použito)

Za Karla Gotta cenu převzala jeho manželka Ivana, která při děkovné řeči omylem přečetla špatný dopis – vzkaz, který jí Karel zanechal doma. A děkovnou řeč za Absolutního vítěze musela zvládnout již sama, protože to nečekala.

Na druhém místě v kategorii skupina se umístila kapela Kabát a třetími se stali Chinaski.

Vítězem internetu se stal mladý nadějný rapper Johny Machette, který má svůj osobitý styl a udává své názory, vzpomínky ve svých “beatech“. Paradoxem je, že při děkovné řeči Johnyho se dostavila porucha s mikrofonem a tak nebyl na televizních obrazovkách slyšet. První cena a zároveň takové nedorozumění.

 Po vyhlášení se ale objevily dost velké spory o tom, kdo vyhrál. Vítězem se měl stát kontroverzní horrorcorový rapper Řezník. Údajně byl po konci hlasování vyřazen ze soutěže, kvůli vulgárnostem jeho tvorby. Fanoušci a dokonce i ostatní lidé se však po ponoření do problému a seznámení s tím, jak to skutečně bylo, shodují na výherci Řezníkovi.

Na třetím místě v kategorii zpěvačka bodovala první česká SuperStar, Aneta Langerová.

Druhé místo obsadila Lucie Vondráčková, která při děkovala fanouškům, manažerovi a pozdravovala svého syna Matyáše a babičku francouzsky. Lucce předával cenu Petr Čtvrtníček, který ukázal odhalená záda a pozadí. Opera se smíchy zatřásla v základech.

První místo obsadila skvěle vypadající také několika násobná Slavice Lucie Bílá a její hudební vystoupení patřilo nejvíce gradujícím.

V kategorii Slavíci bez hranic zvítězila kapela NoName. Skokany roku se stala skupina Abba Stars.

Nejvíce mě pobouřilo předávání cen pro Objev roku. Stal se jím Adam Mišík. Syn Vladimíra Mišíka a nadějný mladý začínající herec a zpěvák musel snést nátlak od předávající. Tou byla tragicky zesměšňující internetová „hvězda“ Nicky Tučková. Chudák Adam. Děkovnou řeč vyjádřil originálně zpěvem.

Hudební vystoupení se umělcům povedla. Nejvíce se mi však líbila – nejlepší podle mne byla interpretace písně Otázky (od Olympicu), kterou zazpíval Petr Kolář a Marta Jandová, která byla věnována zemřelému skladateli a textaři Zdeňku Rytířovi.  Konečný pád Jana Krause pod pódium mi přišel již přehnaně trapný, jelikož se tato událost stala již na Slovenské Miss v roce 2009.

Samotný Kraus, který má již v moderování praxi, dokázal rozesmát publikum hned několikrát. Jenou nepřevlékl za rappera, jednou zase za travestitu. Bez těchto nepatrných chyb a převleků by to nejspíše byla trochu nuda, ale mně se toto zdálo dost přehnané. 
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Melissa-www.universumlaperla.bloger.cz z IP 178.23.236.*** | 28.11.2013 02:25
Popsala jsi to naprosto přesněsmileTaky jsem se dívala a mohu říct,že jsem se po několika letech u tohoto pořadu opravdu zasmála a pobavilasmilesmile
Andílek :D | 15.1.2014 15:30
ahoj, hezký blogsmile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a deset