Násilí a nevinnost

Napsal Iven (») v neděli 24. 7. 2016 v kategorii Diary / Světohledy, přečteno: 886×
4239245-peace.jpg

Co zrazuje lidi mezi sebou? Proč je více zla?


Strach a nevinnost

Víra a zbabělost

Strach ze smrti a lásky

Víra v lepší zítřky bez nadsázky

Technologie nebo zbraně

Dvě špatné strany mince

Však my můžeme si za ně

Že tvoříme je víc a více

Zbabělost, že nástrojů sebedestrukce se bojíme

V zákopech jako vojáci proti sobě stojíme

Až budeme věřit sami sobě

Pak dobro bude jen v každém z nás, ve mně i v tobě.


Terorismus, víra, násilí, nevinnost. To celé se spojuje s městy Nice, Ankara,Turecko,Velikonoční Pakistán,Paříž,Belgie,Mnichov (pro změnu fanatik fascinovaný Breivikem),Orlando ( smrt zpěvačky opět zaviněná fanatikem a následná tragédie v Orlandském gaybaru,kde zemřelo 49 lidí)

To je strach a důvod proč spousta lidí neodcestovalo na dovolenou do zahraničí,nebo důvod proč se spousta lidí stěhuje z velkých měst na vesnici. Umírají nevinní rukama nemocných,zlých nebo zfanatizovaných, ať už vírou či fanatizací násilí jako takovou. Nikdo nemůže vědět, kdy do místnosti nevstoupí někdo, kdo by mu ublížil. Nikdo neví nic.

Islámské útoky bych neodsuzovala z pohledu náboženského, i přesto, že korán si útočníci takto vysvětlují. Každá víra, každé náboženství je totiž nějakým způsobem fanatizováno v tom, že popírá a odmítá možnost jiného náboženství a bohů jiné víry.

Jenže teroristické útoky za poslední rok posílily především z toho důvodu, že jde o šíření víry, stejně jako templáři šířili víru nebo stavovská společnost nebo německá generace obou světových válek propagovala němčinu a stejně jako migranti Cyril a Metoděj propagovali víru a jazyk, který se podle legendy pro nás stal základem našeho žití. Ze strany islámských bojovníků a lobbistů za islám je to pro ně standardní postup milosrdného vyjádření víry a výkladu spasení podle koránu.

Musíme se smířit s tím, že se to prostě děje a je to stejná tragédie, jako když někde spadne letadlo, nebo někoho zabije žralok. Nevítám násilí ať je jakékoliv a nevítám ani přehnaný pozitivismus nebo přehnanou paniku. Stačí, aby si lidé začali pomáhat, aby začali přemýšlet nad tím, kdy, komu a jak škodí. Rozhodně neříkám, že se vyhneme dalším teroristickým útokům. Nevyhneme, ať už zavřeme hranice nebo zpřísníme kontrolu. I sebevětší kontrola může selhat.

Možná, že začíná fungovat Darwinova teorie nejsilnějšího, jenže Darwin neznal TNT i přesto, že žil v době, kdy Julius Wilbrand TNT vynalezl, ale používal jej jako barvivo. Nikdy se nepočítalo s tím, že trinitrotoluen bude zabíjet jako trhavina.

Každá další smutná událost, která po stovkách vyhlazuje lidi, je jen dalším hřebíkem do rakve lidstva. Jako jedna malá obyčejná holka nemůžu změnit lidstvo a lidi obecně. Můžu poukázat na problémy tak, aby se s nimi začalo něco dělat. Můžu napsat miliony zpráv informujících o nebezpečí a můžu darovat dobro a pomoci, ale to je vše. Je to málo co mám, ale je to to nejlepší co dát můžu.

Mám i přes důkladné, i když občas trochu méně či více mystifikující, zpravodajství tendenci o tom psát, protože si přeji, aby se lidé víc chápali, uměli si pomáhat, naslouchat a nedat fanatikům možnost ublížit.

Nejnebezpečnější není ani skok padákem, ani šance, že bouchne bomba nebo že vás sežere žralok. Nejnebezpečnější je jet autem domů nebo kamkoliv jinam.

Dávejte na sebe pozor a mějte se rádi.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a čtyři