Darujte si úsměv :)

Napsal Iven (») ve čtvrtek 24. 10. 2013 v kategorii Diary / Světohledy, přečteno: 1154×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinesmile-048.jpg

 


•Darujte si úsměv•


 

  Je 24.10. - čtvrtek večer a já mám konečně volno a nemusím se na zítra nic učit. Cítím se unaveně. Při cestě autobusem domů usínám se sluchátky v uších. Teď je už opravdu podzim. Listí se stromů lítá a hraje všemi barvami. Ještě než autobus vyjel z města, obklopují mě volební billboardy - omlovám se za ten výraz - xichty naší české politiky. Dnes a denně se lídři strach předhánějí ve volebních mítincích, jen aby nahnali ke své straně nejvíce příznivců. Zároveň se objevují i parodie na různé strany, či jednotlivé politiky, volební spoty, kde se kandidáti snaží o rap, nebo předělání textu známých melodií. Nejvíc mě dostala reklama na Vodňanské kuře. Náš hokejista Jágr, a v roli řezníka, prodavače podnikatel Babiš. Je hrůza, jak se každý dere vpřed… Třebaže za dva měsíce jsou Vánoce, třeba se lidé uklidní. 
    Minulý týden jsme psali přírodopisného klokana - 8 ze třídy není tak zlý výsledek, moje znalosti z matiky, fyziky, biologie nebo chemie a zeměpisu nejsou nejdokonalejší. 
   Je večer, jsem unavená. Posledních několik dní mám dostatečně nápadů, jenže než je využiju, většinu zapomenu. Už jsem si všechno začala psát. Je to tak.  Konec října a já vidím prodavače s vánočními potřebami, obchody lákají na slevy. Neskutečná manipulace s lidmi, nakonec lidé utratí víc, než chtěli. Na trzích a u květinářství se prodávají věnce na listopadové dušičky, v Americe slaví Haloween. Je to vůbec k něčemu? 
  Haloween teď slaví především děti, někde možná oslaví ohňostrojem, jinde je párty. Každopádně je tenhle americký svátek v česku jako komerční záležitost a existuje zde nejspíš jen kvůli obchodníkům, ale už i tak to stačí. Někdo má koncem října haloween, v česku chodí začátkem prosince mikuláš a čerti, i když teď už tohle platí na nejvíc tak osmi, devítileté děti a menší jak tři roky už se bojí. Má vůbec cenu slavit nějaký svátek? Teď to myslím obecně. Vždyť stačí, že jsou lidi spolu, nebo se o to aspoň snaží. Stačí, že nikdo nic neřeší a všichni vydechnou, vždyť dárky jsou moderní přežitky. Obdarovat někoho můžete kdykoliv a i jen tak z radosti. Dejte si úsměv, pozdravte se a každý den bude lepším.

 Tae-a-smile

Tohle jsou zatím všechno jen myšlenky hozené do pomyslných listů počítače.  Máte někdo nějaké nápady ?Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a tři